Fenomen cs

Counter Strike to gra w której jednostka nie decyduje, ale liczy się wyłącznie zespołowa gra. Z tego powodu powstają drużyny zwane klanami, które rywalizują ze sobą w różnego rodzaju rozgrywkach. Co jest tak wciągającego w tej grze, że od 19 czerwca 1999 roku (wtedy została stworzona przez Minha „Gooseman” Le’a i Jessa „Cliffe” Cliffe’a) cieszy się nie mijającą popularnością?

Siłą tej gry jest prostota. Przeciwko sobie walczą dwa zespoły terroryści i antyterroryści. Każdy na starcie zaczyna z jednym pistoletem (USP u antyterrorystów, Glock 18 u terrorystów), dwoma magazynkami w zapasie, nożem oraz kwotą 800$. W kolejnych rundach można kupić kolejne przedmioty o ile nie stracimy pieniędzy za zabicie zakładnika lub osoby z własnej drużyny.

A co można kupić za prawdziwe pieniądze? Kupując skiny za sms nie zdobywamy żadnej przewagi w grze, a jedynie poprawiamy graficzny wygląd swojej broni. Najrzadsze skórki są warte nawet kilkaset złotych i są bardzo cenione przez graczy. Oczywiście najtańsze skiny kosztują już kilka złotych tak więc każdy może w prosty sposób zacząć nową rozgrywkę ze swoim nowym wizerunkiem broni.

Broń

Wspinaczka

Pokonaj nudę

U wielu z nas z czasem w związku pojawia się nuda. Tak, niestety zmęczeni codziennością i stagnacją powoli oddalamy się od siebie. Zaczyna brakować iskry między nami i wtedy łatwo o kłopoty. Jak z tego wybrnąć? Jak obudzić to co było kiedyś między nami?

Sposób jest prosty – zabierz swoją partnerkę lub partnera na kreatywną randkę, czyli w miejsce lub na wydarzenie nieszablonowe, czyli takie na którym być może wcześniej nie byliście. Pomysłów na randkę jest wiele począwszy od masażu dla dwojga, rejsu statkiem po Wiśle, nagraniu razem piosenki, poprzez kurs robienia drinków po ekstremalne wypady, czyli lot paralotnią czy kurs wspinaczki. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi opcji można dobrać odpowiednią dla nas, ale nie musimy się ograniczać przecież tylko do jednej takiej randki.

Wspinaczka

Jest to rozwiązanie zarówno dla młodych jak i starszych par, które chcą rozpalić w sobie ponownie żar uczuć. Jednocześnie świetny pomysł na prezent np. z okazji poznania się lub rocznicy ślubu.

Drukarka

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Trzeba wprost powiedzieć, że sytuacja na rynku drukarek zmienia się. Te laserowe gonią zdecydowanie atramentówki – ich ceny zeszły do poziomu kilkuset złotych i działają już niemal praktycznie od razu po uruchomieniu. To właśnie ten szczegół zaznaczali zwolennicy atramentówek, ale teraz ten argument został im wytrącony z rąk.

Ma to służyć wejściu drukarek laserowych nie tylko do biur, ale i domów. Szybkie i wydajne atramentówki zyskały poważnego konkurenta, którego atrakcyjne ceny w marketach zachęcają do zakupu, a tym samym zaczynają systematycznie tracić rynek zbytu.

Drukarka

Co ważne to sprzęt laserowy zapewnia najniższe koszty druku, a tani toner poniżej 100 zł zapewnia nawet wydruk6 tyś. stron co na potrzeby użytkowania w domu wystarczy na długi czas. Nie trzeba często zmieniać tonera, a tym samym generować dodatkowych kosztów co jest ważnym argumentem sprzedażowym. Podobnie należy ocenić wydłużenie gwarancji urządzeń laserowych nawet na 3-5 lat – to z pewnością przyciągnie uwagę nie jednego klienta, który przecież kupuje sprzęt na lata, a nie na rok.

xerox_phaser_6010_813784_g2

Drukarki laserowe coraz bardziej popularne w użytku domowym

Wśród urządzeń drukujących coraz większa popularnością cieszą się nowoczesne drukarkami 3D. Zanim jednak wejdą one do codziennego użytku warto zainteresować się produktem nieco starszej generacji, ale w swoim czasie także rewolucyjnym. Chodzi o drukarki laserowe.

Jest to urządzenie drukujące coraz bardziej przystępnej cenie i coraz częściej wybierane przez użytkowników domowych. To bardzo dobrze, gdyż dzięki temu mogą oni zyskać naprawdę wysokiej jakości urządzenie drukujące. Co takiego powoduje, ze drukarki laserowe są coraz bardziej popularne? Oczywiście coraz lepsza cena, ale istotne jest także to, że sam koszt eksploatacji drukarki laserowej jest również tani. Drukarki laserowe są także coraz bardziej przystosowane do zastosowań domowych, więc nie dziwi fakt, ze są chętnie wybierane.

Drukarka laserowa to wydajny druk wysokiej jakości. Do zastosowań biurowych potrzebne są naprawdę szybkie drukarki laserowe, ale w zastosowaniach domowych nie ma takiej potrzeby. Tutaj drukarka może być mniej wydajana, ale oczywiście każdy lubi mieć to, czego chce szybciej stąd też drukarki laserowe spełniają swoje zadanie.

Nowoczesna drukarka laserowa wyposażona może być w wiele urządzeń. Od skanera i kopiarki, przez faks, wi-fi oraz inne urozmaicenia. Nowoczesna drukarka laserowa potrafi drukować z poziomu smartfona. Niektóre z nich posiadają także unikalne rozwiązania pozwalające na przykład szybko przełączyć się w tryb pracy bardziej oszczędnej.

Więcej http://www.drukarki-laserowe.pl

Rodzaje rezonansu magnetycznego

Obecnie badanie rezonansem magnetycznym ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Ułatwia rozpoznanie choroby zarówno przy schorzeniach oczu jak i skomplikowanych przypadkach padaczki. Wyróżniamy rezonans magnetyczny:

 • rezonans magnetyczny (MR) kości i/lub stawów,
 • rezonans magnetyczny (MR) brzucha i miednicy,
 • rezonans magnetyczny (MR) kręgosłupa,
 • rezonans magnetyczny (MR) serca i osierdzia,
 • rezonans magnetyczny (MR) dróg żółciowych (tzw. MRCP),
 • rezonans magnetyczny (MR) głowy i szyi,
 • rezonans magnetyczny (MR) w okulistyce,
 • rezonans magnetyczny (MR) aorty piersiowej i innych dużych naczyń klatki piersiowej,
 • rezonans magnetyczny (MR) tkanek miękkich ciała,
 • rezonans magnetyczny (MR) piersi,
 • Angiografia Rezonansu Magnetycznego (tzw. angio MR).

Jest to przede wszystkim bezpieczny rezonans magnetyczny. Cena? Badanie należy do najdroższych form badań w dziedzinie radiologii, dlatego zlecane jest przez lekarzy tylko w przypadkach szczegółowego określenia przyczyn występowania pewnych objawów u swoich pacjentów.

Badanie rezonansem – zdjęcie pochodzi z serwisu zapytaj.onet.pl

Nowy wymiar wyprawy do lasu

Wielu ludzi, uciekając z dala od codziennego, miejskiego zgiełku, wybiera leśne eskapady. W lesie można relaksować się na różne sposoby. Możemy, na przykład, zbierać grzyby lub poziomki, obserwować leśna faunę lub po prostu położyć się wygodnie na kocu i patrzeć, jak przez korony drzew przebijają się promienie słoneczne. Wymienione wyżej rozwiązania świetnie sprawdzają się wśród osób o stosunkowo niskim stopniu aktywności.

10995835_514614405355656_8302882112608607695_n

Dwukołowiec – Airwheel

Natomiast dla osób, które nie mogą siedzieć w miejscu istnieje całkiem interesująca alternatywa, dzięki której zwykły spacer po lesie może zamienić się w ekscytującą wyprawę. Tą alternatywa jest pojazd elektryczny, mówiąc dokładniej dwukołowiec, stworzony przez inżynierów z firmy Airwheel. Pojazd ten nie wydziela spalin (nie jest napędzany przy pomocy jakichkolwiek silników spalinowych), więc nie zanieczyszcza leśnej flory. Ponadto jest on bardzo cichy, właściwie bezszelestny, dzięki czemu mamy pewność, że nie będziemy płoszyć leśnej zwierzyny.

hpslamssensa

Optymalizacja środowiska wydruków biurze

Prowadzisz biuro, ale nie wiesz, czy nie generujesz nadmiernych wydatków? Jest wiele elementów, którym warto się przyjrzeć. Tym razem padło na środowisko wydruku. Jakie drukarki stosujesz? Jakie skonfigurowałeś ustawienia? Wszystko to może być powodem wydawania nadmiernych pieniędzy i marnowania czasu.

Zacznijmy od podstaw. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to dostosowanie urządzeń do najczęściej wykonywanych prac. Jeżeli jest to biuro to najczęściej mamy do czynienia z drukowaniem dokumentów. Czy ma to znaczenie, jakiej drukarki do tego używasz? Oczywiście, ze tak. Jeżeli jest to drukarka atramentowa to masz problem, gdyż na pewno narażasz firmę na niepotrzebne wydatki.

Współcześnie najlepszym wyborem do biura jest wielofunkcyjna drukarka laserowa. Dlaczego? Jest wiele powodów, ale jednym z nich jest przede wszystkim koszt eksploatacji. Zakup nowych tonerów jest dużo tańszy niż zakup tuszu, ale to nie wszystko. Jedno porządne urządzenie wielofunkcyjne może z powodzeniem zastąpić kilka innych. Po co kupować skaner, drukarkę, kopiarkę i faks skoro to wszystko można mieć w jednym urządzeniu? To właśnie jest przewaga urządzeń wielofunkcyjnych.

Dobrze skonfigurowana drukarka laserowa daje jeszcze większe korzyści, dlatego warto zadbać o to by także ustawienia dopasować do swoich potrzeb.

Czy dokumenty prawne zawsze musi tłumaczyć tłumacz przysięgły?

Czasami, kiedy nastaje potrzeba przetłumaczenia jakiegoś ważnego dokumentu o charakterze prawnym zastanawiamy się, czy potrzebny nam jest do tego tłumacz przysięgły czy też nie. Jak się okazuje nie każdy ma o tym pojęcie, ale zlecanie tłumaczenia dokumentów prawnych tłumaczowi przysięgłemu nie zawsze jest koniecznością. Podobnie w sytuacji dokumentów prywatnych. Jeżeli są one dobrze przetłumaczone to możemy mieć pewność, że takie dokumenty są ważne.

Wiele zależy też od sytuacji, z jakimi dokumentami mamy do czynienia. W kodeksie postępowania administracyjnego możemy wyróżnić dwa rodzaje dokumentów: urzędowe i prywatne. W kodeksie postępowania karnego sytuacja jest już nieco bardziej skomplikowana. O statusie dokumentu decyduje indywidualna ocena sądu.

Trzeba mieć więc na uwadze, że o ile w tłumaczeniu dokumentów prawnych nie zawsze musi uczestniczyć tłumacz przysięgły to istnieją takie dokumenty, w których jest to wymagane. Sytuacja może dotyczyć zarówno dokumentów urzędowych jak i prywatnych. Należy o tym pamiętać, bo jeżeli dostarczymy dokumenty niewykonane przez tłumacza przysięgłego tam gdzie będzie to konieczne, to nie będą one ważne w konkretnej sprawie.

Coś dla naszych stóp

Kto z nas nie lubi chodzić na boso po czymś niezwykle miękkim i przyjemnym? Wieczorne oglądanie filmu z bosymi stopami na dywanie, który nas ogrzeje i sprawi, że zapomnimy o bożym świecie jest dziś opcją dla każdego z nas. Wystarczy zakupić dywan shaggy, który zapewni nam odpowiedni relaks, a przy okazji przyozdobi nasze mieszkanie (tutaj warto i spojrzeć na dywany nowoczesne).

To niezwykle proste – jedna rzecz, a tak wiele zastosowań. Praktyczne zastosowanie, bo wyciszamy pomieszczenie i nie musimy oglądać ”gołej” podłogi. Wizualne, bo „cieszymy” oko i sprawiamy, że nasz salon lub sypialnia nabiera indywidualnego charakteru. Dbamy o zdrowie, bo chodząc na boso wspomagamy nasze stopy i krążenie w nich. Zresztą po całym dniu w pracy i mając na nogach szpilki lub buty robocze to chyba czysta przyjemność zrzucić je i biegać na bosaka, prawda?

bd71f3eefff9924c5c977ade8c14d0ee

Zdjęcie pochodzi z: dywanik24.pl

Jak widać jeden zakup, a tyle korzyści. Sami sobie bez problemu dobierzemy „włochacza” dla siebie dzięki bogactwu wyboru i nie będziemy tego żałować, bo zyskamy my i nasz dom.

Uniwersalność pełną gębą

Wiele osób pamięta jeszcze dywany rodem z PRL-u lub wczesnych lat 90tych, gdzie wielkiego wyboru nie było i co w drugim domu na podłodze leżał identyczny dywan z którego mimo wszystko cieszono się wtedy. Dziś wolny rynek sprawia, że bez problemu dostaniemy najlepszej jakości dywany z całego świata. Orientalne wzornictwo, niespotykane wcześniej bogactwo barw i asortyment na każdą kieszeń – tak wygląda oferta sklepów i hurtowni sprzedających dywany.

Dywany można dzielić na wiele klasyfikacji, ale rozdział na dywany nowoczesne i klasyczne jest chyba najpopularniejszy. W oby dwie kategorie wpisuje się dywan shaggy, czyli tzw. włochacz. Nazwa pochodzi od tego, że bardzo on przypomina i z wyglądu i jak w dotyku prawdziwą wełnę, a więc jest miękka i grzeje. Te walory sprawiają, że obecnie cieszą się te dywany wielkim zainteresowaniem, a klienci kupują je zarówno jako ozdobę do salonów jak i sypialni. Nie ma tutaj wyznacznika i dlatego znajdziemy je w ofercie praktycznie każdego sklepu z dywanami.

d_606_new york brown 1